Regionale Actieplannen Aanpak Tekorten (RAAT) Thema

Resultaten boek je niet door plannen te maken, maar door plannen uit te voeren. Wat gebeurt er als we alle regionale activiteiten rondom het arbeidsmarktprobleem in Zorg en Welzijn samenbrengen? Als we onze acties, wensen en mogelijkheden verbinden? Via RAAT (Regionale Actieplannen Aanpak Tekorten) van RegioPlus bundelen regionale organisaties hun krachten om nieuwe medewerkers te werven en professionals voor de zorg te behouden. Zorgorganisaties werken actief samen met andere stakeholders zoals het onderwijs en het UWV. Hierdoor ontstaat een integrale aanpak. De activiteiten en projecten binnen de samenwerkingsverbanden van RAAT komen bovenop de reguliere acties om zorgprofessionals te werven en behouden.

Image
Activiteiten

RAAT richt zich op ten minste vijf actielijnen, zoals het verhogen van de instroom- en opleidingscapaciteit, het positief beïnvloeden van de loopbaankeuze van jongeren en andere potentiële werknemers en het verhogen van het opleidingsrendement. Maar bijvoorbeeld ook het vergroten van de opleidingsmogelijkheden, het benutten van beschikbaar potentieel en bieden van een aantrekkelijke werkomgeving. Daarnaast zetten een aantal RAAT’s extra in op onderzoek naar alternatieve vormen van zorg om zo continuïteit en kwaliteit van zorg te kunnen borgen.

RegioPlus bundelt deze regionale activiteiten op een overkoepelend, centraal niveau. Op die manier kunnen we gezamenlijk ook landelijk bijdragen aan het oplossen van het arbeidsmarktprobleem in Zorg en Welzijn.

 

Contact opnemen?

Hieronder staat een overzicht van de gegevens van de contactpersoon per regio.

Image

Limburg

Raymond Braeken
06 – 13 04 30 20
r.braeken@zorgaanzet.org
Website

Haaglanden en Nieuwe Waterweg Noord

Michel Winnubst
079 – 329 07 07
06 – 82 73 06 69
m.winnubst@zorgzijnwerkt.nl
Website

Achterhoek

Femke Rhebergen
088 – 255 66 50
f.rehbergen@wgvzorgenwelzijn.nl
Website

Twente

Caroline Molendijk
088 – 255 66 50
c.molendijk@wgvzorgenwelzijn.nl
Website

Stedendriehoek & Noord-Veluwe

Ton van Soest
088 – 255 66 50
t.vansoest@wgvzorgenwelzijn.nl
Website

Zwolle

Caroline Molendijk
088 – 255 66 50
c.molendijk@wgvzorgenwelzijn.nl
Website

Zaanstreek Waterland

Munise Varisli
mvarisli@sigra.nl
Website

Amsterdam, Amstelveen, Diemen

Noord-Holland Noord

Munise Varisli
mvarisli@sigra.nl
Website

Zuid-Holland Zuid

Lydia van Baak
06 – 41 59 94 83
l.van.baak@zorgenwelzijnzhz.nl
Website

Noord-Nederland (Groningen, Friesland, Drenthe)

Wendy Koolhaas
06 – 86 85 50 56
w.koolhaas@zorgpleinnoord.nl
Website

Rijn Gouwe

Lies Lokkerbol
lies@care2care.nl
Website

Utrecht

Amersfoort-Eemland

Gwendolyn den Besten
gdenbesten@utrechtzorg.net
Website

Gooi en Vechtstreek

Kennemerland, Amstelland en Meerlanden

Marion Fisser
06 – 10 15 90 42
m.fisser@vbzkam.nl

Zeeland

Monica Roose
0113 – 25 00 73
m.roose@viazorg.nl
Website

Midden-, Zuid- en Zuidwest- Gelderland

Ineke Slagter
06 – 30 24 75 18
i.slagter@wzw.nl
Website

Flevoland

Tabitha Verduijn-van Tilburg
06 – 40 69 03 03
t.verduijn@zowelwerk.nl
Website

West-Brabant

Sanne Schoolmeesters
06 – 86 81 66 88
s.schoolmeesters@transvorm.org
Website

Midden-Brabant

Monique Kuipers
06 – 86 82 28 87
m.kuipers@transvorm.org
Website

Zuidoost-Brabant

Michiel van den Heuvel
06 – 11 52 00 94
m.vdheuvel@transvorm.org
Website

Noordoost-Brabant

Nienke Raaijmakers
06 – 86 87 69 58
n.raaijmakers@transvorm.org
Website

Rotterdam en omstreken

Klik hier voor meer informatie over onze andere projecten.